Tyler Brush žije ve městě Cambridge v kanadském státě Ontario. V dresu místního klubu Cambridge Floorball Club strávil celou svoji dosavadní kariéru. Obránce, který v červenci oslaví kulaté třicáté narozeniny, je opravdu výraznou tváří kanadského florbalu.

Pozorní fanoušci si ho možná pamatují, jak se s kapitánskou páskou a typickým číslem 90 na zádech proháněl po palubovce Městské sportovní haly během přípravného dvojzápasu v listopadu 2018. Kanadský výběr tehdy dorazil do Chomutova sehrát před startem Mistrovství světa přípravný dvojzápas s místními juniory a A týmem. Na oba duely dorazila tisícovka diváků.

Chomutovské softbalistky.
Softbalistky z Beavers Chomutov jsou suverénní vítězky poháru ČSA

„Zaujala mě výborná organizace celé akce a také neuvěřitelná atmosféra v hale. Pamatuji si, že když jsme odjížděli, říkal jsem si, že tohle by mohlo být místo, kde bych jednou chtěl hrát, pokud by se naskytla příležitost. Jsem rád, že se na světový šampionát v roce 2020 budu moci připravovat právě zde. Těším se na novou zkušenost,“ řekl Tyler pro chomutovský web.

Kontakt mezi klubem a hráčem se obnovil až na jaře letošního roku. „Tylera čeká v závěru letošního roku Mistrovství světa v Helsinkách a hledal možnost připravovat se v některém z klubů v Evropě. Došlo ke kontaktu s kapitánem našeho týmu Ondrou Šaršou, který mě informoval a mně se tato myšlenka moc líbila. Začali jsme tedy řešit krok za krokem vše potřebné k vyřízení angažmá,“ přibližuje předseda klubu Martin Bocian. Později se věci kvůli celosvětové pandemii a s ní souvisejícím omezením cestování trochu přibrzdily, ale nyní už se prý vše dává opět do pohybu. „Pokud vše půjde hladce, měl by se k týmu připojit v průběhu srpna.“

(flch, vev)