„V Chomutově jsem maximálně spokojený. Je tu skvělá parta a zázemí. Tým má navíc velký potenciál. Myslím si, že za pár let uvidíme Chomutov v Superlize. Dokud mě bude florbal bavit a budu přínosný pro tým, tak nemám v plánu končit,“ řekl pro klubový web Ondřej Šarša. Jak hodnotí uplynulou sezonu, kterou nakonec přerušila pandemie koronaviru?

„Zachytili jsme začátek sezóny a to pomohlo i celkově týmu. Bylo to znát, že si tým více věří. Škoda venkovních utkání, ve kterých jsme nasbírali pouze patnáct bodů. Domácí versus venkovní zápasy byly občas jako den a noc. Mohli jsme se určitě umístit výše v tabulce,“ přemýšlí nahlas Šarša a přidá i negativní stránku věci, která mu u jeho týmu neseděla:

„Jednoznačně koncentrace a příprava na venkovní utkání. Jasným příkladem je předvedená hra, která byla úplně odlišná od domácích utkání. Jak jsem se již zmiňoval, zbytečné ztráty bodů nás stály lepší výchozí pozici před startem playoff. To musíme do příští sezóny jednoznačně zlepšit. A v čem byla síla týmu? Určitě domácí utkání. Jediný prohraný duel s Brnem je toho důkazem. Jinak si myslím, že během celé sezóny panovala v týmu skvělá nálada a táhli jsme za jeden provaz.“

Co říká na to, že tým momentálně oslabil o odchody Vojtěcha Semeráda, Jiřího Šafařovského a Adama Stibora?

„Každý odchod může trochu zahýbat ze začátku s týmem. Máme šikovné juniory jako jsou například Daniel Kellermann, Martin Peksa, Jakub Holovej či Petr Švehla, kteří mohou zalepit díry po odchodech. Podle mého je zapojování mladých hráčů správná cesta. Jasným příkladem je Ondra Halej, který si po zásluze vybojoval místo v sestavě. Každopádně bych chtěl klukům z Ústí poděkovat za jejich výkony a zkušenosti, které nám přinesli. V neposlední řadě jim přeji hodně štěstí jak do nové sezóny, tak v osobním životě,“ řekl sympaticky na jejich adresu Ondřej Šarša, který dlouhodobě nastupuje v obraně s Erichem Kellermannem.

„Erich udělal velký pokrok po příchodu do Chomutova a patří k oporám týmu. Hodně se bavíme o situacích na hřišti, které nebyly ideální. Řekl bych, že se ve většině případů shodneme, jelikož máme stejný pohled na hru,“ chválí Šarša parťáka a chystá se na svou sedmou chomutovskou sezonu.

„Určitě přinese další zážitky, nové zkušenosti a mnoho zábavy. Už bych si rád zatrénoval s klukama v hale, volno je už celkem neobvykle dlouhé. Doufám, že se nová sezóna rozeběhne podle plánu. Situace už začíná být lepší, tak uvidíme,“ uzavírá kapitán chomutovského celku.