Oficiální soutěže sice stále nejsou ukončeny, ale výkonný výbor schválil, že budou-li dohrávána, nebude se sestupovat ani postupovat. „Chtěli jsme co nejdéle držet naději, aby se celostátní postupové soutěže rozehrály a kluby mohly dosáhnout svých cílů a ambicí v podobě postupu do vyšších soutěží. Bohužel nám aktuální doba nepřeje a my jen doufáme, že se příští sezona už zase bude mnohem více blížit tomu, na co jsme byli zvyklí,“ vysvětlil důvody rozhodnutí výkonného výboru Filip Šuman, prezident Českého florbalu.

České reprezentantky na stadionu v Chomutově.
Z Chomutova na Euro? Fotbalistky vyhlíží baráž o postup

Chomutovští hráči byli po nezdařeném úvodu poslední. Tam se jim vůbec nelíbilo, ale…

„Když se jednalo o restartu soutěže v prosinci nebo v lednu, chtěli jsme ji dohrát a dokázat sportovní cestou, že na poslední místo nepatříme. Měli jsme už domluvené termíny s několika soupeři, ale přišlo další zpřísnění opatření a pauza se protáhla. Restartovat soutěž po pětiměsíční pauze je sportovně nemožné, proto jsme toto rozhodnutí výkonného výboru očekávali a vítáme ho,“ řekl pro klubový web chomutovský trenér Martin Bocian, který s realizačním týmem už pracuje na nové sezoně. A dynamický chomutovský klub se v nepříjemné době neskutečně rozvíjel. Vybudoval například novou posilovnu, zajistil pro své členy venkovní arénu, aby mohli v covidové době trénovat. Zkrátka Severočeši mají do nové sezony motivaci – postup.

„Dlouho jsem tvrdil, že jako klub ještě nejsme zcela připraveni. Za poslední rok jsme ale realizovali celou řadu projektů, měli jsme čas pracovat na zlepšení našeho zázemí a výrazně jsme se přiblížili našemu ideálu. V podstatě jsme realizovali věci, které jsme plánovali v příštích několika letech. Teď i já svým kritickým okem mohu s klidným svědomím říct, že zde máme superligové podmínky. A nastal čas otevřeně usilovat o postup do nejvyšší soutěže,“ hlásí Bocian s tím, že v Chomutově jsou na začátku stavby nového týmu. Jaké budou posily?

Robert Landa takhle slavil s vlastní dcerou postup do finále play-off. Teď povede Válečníky jako zaskakující trenér za Tomáše Grepla.
Chybělo mi, že jsem na nikoho nekřičel, směje se zaskakující trenér Landa