Někteří komentující se ženy bez roušky zastali, jiní se naopak přiklonili na stranu průvodčího. "Chudáci lidi, co s ní museli být ve vlaku. Jsou pravidla, která by se měla respektovat, a je-li to pro danou osobu problém, měla by se zařídit jinak a ne vyvolávat scény, které ovlivňují ji i její okolí," napsala pod článek Deníku Rovnost na Facebooku třeba uživatelka Lidush Binková.

V komentářích se vyjádřil i Milan Sokol. "Pokuta je adekvátní podle předpisů, opatření hovoří jasně: Chcete jezdit vlakem, noste roušku. Paní může být ráda za 4600, porušila vládní opatření, takže smůla," napsal.

Přes čtyři a půl tisíce korun musí za zastavení a zdržení vlaku zaplatit Martina Zbořilová.Zdroj: Facebbok/Martina Zbořilová"Může jet taxíkem, v tomto případě to vyjde asi levněji. Každopádně by měla mít potvrzení od lékaře, že roušku nemusí mít," mínil v komentářích Vladimir Dudak.

Martiny Zbořilové se naopak zastala Lada Sofie Prőschlová. "Blbé je, že astmatici musí nosit roušku jako každý jiný. Mám astma, nosím respirátor a hodina v čekárně v nemocnici mě skoro zabije," napsala do komentářů.

Podobný názor zastává i čtenář Deníku Rovnost Jan Novák. "Nedivím se, že jela bez roušky, astmatikovi se dýchá špatně bez roušky, natož s ní. Myslím, že by neměla čekat, ale bránit se proti nesmyslné pokutě. Ta určitě nebyla na místě," napsal v úterý dopoledne pod článek.

Jiní ze čtenářů nesouhlasí. "Paní se jednoznačně dopustila porušení přepravních podmínek. Měla poslechnout průvodčího. Pokud chtěla situaci vyhrotit, muselo jí být jasné, že na policii se bude čekat a že to zdržení zaplatí ten, kdo ho zavinil. Průvodčí jen konal svou práci," mínil jeden z kometujících, který neuvedl své jméno.