Shrnout ve zkratce celé herní dopoledne, použili bychom dvousloví strhující souboj. Zástupci pěti seniorských zařízení nastoupili ke stávajícímu klání dokonale připraveni a nachystáni. Od prvních odhozených šipek bylo jasné, že turnaj nemá vyloženého favorita, vyrovnané výkony všech zúčastněných dávaly tušit sportovní drama do samého konce. Průběžné vedení se po jednotlivých kolech přelévalo mnoha směry, aby nakonec po posledním dějství ukázalo na výběr z Věžní.

Zdroj: MěSSS Kadaň

Pro ten to, krom radosti, znamenalo obhajobu domácího triumfu a udržení neporazitelnosti ve dvou po sobě jdoucích letech. „Je to trochu paradox, v úvodních deseti let konání jsme na první místo nedosáhli ani jednou, s přelomem dekády nám to naopak vyšlo v obou případech,“ usmívá se ředitelka pořádajícího Domova Lenka Raadová s myšlenkou na budoucí hattrick. „Uvidíme příští rok. Plán je to dobrý, nic jednoduchého to ale nebude. Všechny týmy jsou výkonnostně srovnané, rozhodují maličkosti a trochu toho sportovního štěstíčka. V každém případě všem účastníkům za jejich výkony a reprezentaci domovských zařízení děkuji a gratuluji,“ dodala. 

A jak to celé nakonec dopadlo? Za vítěznou Kadaní si pro pomyslné stříbro došlo družstvo z Chomutova, třetí příčku vyházeli Podbořanští, méně vděčnou bramborovku berou pánové z Mašťova, pozici pátou obsadilo mužstvo z Vroutku. Mezi doprovody měla nejpřesnější ruku zástupkyně z Chomutova, zvláštní cenu ředitelky za nejvyšší dosažené skóre v jednom kole obdržel za hozených 98 bodů pan Milan z Kadaně. V doplňkovém bingu se fortuna opět usmála na domácí, předepsaná políčka nejrychleji zaplnila paní Zdeňka. 

Závěrem se ještě sluší a patří poděkovat těm, kteří se postarali o kulturní tečku celého turnaje, ochotníkovi Mírovi „Méďovi“ Metlickému a jeho divadelnímu podání povídky Jaroslava Haška „Hovory s malým Mílou“, a hudebnímu intermezzu domovního sboru Věžňáci. Obě vystoupení byla důstojným finálem krásného dne.

Zdeněk Moravec - PR a projektový manažer Městská správa sociálních služeb Kadaň