Publikum uvidí ty nejlepší a nejoceňovanější pohádky, které natočili naši studující v posledních deseti letech - najdete mezi nimi filmy v současnosti renomovaných tvůrců, jako jsou například Kateřina Karhánková (Plody mraků, 2017), Jakub Kouřil (Malý Cousteau, 2013) nebo Alexandra Májová (Mythopolis, 2013) stejně tak tvůrce, kteří na FAMU studují - například Eva Matějovičová (Azyl, 2021) či Petr Mischinger (Děti ze Všehovíc: Jak ho našli, 2021). Festival se koná pod záštitou Ministerstva kultury ČR.

Dnešní program 24. května:
Nové Večerníčky (vysílání pro MŠ a školy) - Bílá paní na hlídání –  Dinohraní, Krysáci –  Žába Dáša, Tarbíci – Tarbíci a medojed, Chaloupka na vršku – Jak byla na pastvě svatba, Berta a Ufo –  Dědečkův rybník, Zahrádka pod hvězdami – O vznešené labuti. Časy: 8.15, 9.15 a 10.15 hodin. Vstupné: 20 Kč.

Nové Večerníčky (vysílání pro veřejnost): Bílá paní na hlídání –  Dinohraní, Krysáci –  Žába Dáša, Tarbíci – Tarbíci a medojed, Chaloupka na vršku – Jak byla na pastvě svatba, Berta a Ufo –  Dědečkův rybník, Zahrádka pod hvězdami – O vznešené labuti. Čas: 13.30 hodin. Vstupné: 20 Kč.

Famu dětem – soutěžní pohádky (pro veřejnost): Medvědění, Hopus, Alergie, Chybička se vloudila, Neil, Swimming Pool, Pouštět draka. Čas: 15.30 hodin. Vstupné: 20 Kč.

Zpívej 2 (pro veřejnost): Čas: 18.30 hodin. Vstupné: 60 Kč. (luk)