Na Modré pondělí jsme všichni přišli v modré barvě. Na Šedé úterý jsme maminkám pomohli a vysmýčili jsme si pokojíčky, udělali pořádek ve svých hračkách a vymetli pavučiny ze všech koutů. Na Škaredou středu se nesměl nikdo mračit, proto jsme si pro naše spolužáky připravili vyprávění vtipů, nebo některé veselé příhody, které se nám staly.

Na Zelený čtvrtek jsme měli za úkol ochutnat něco zeleného. Jedni pojídali bylinky a druzí ochutnávali zelené lektvary. Na Velký pátek jsme hledali velikonoční poklady v podobě kamínku, hračky nebo sladkostí. To bylo radosti, když jsme ho našli. Na Bílou sobotu chlapci pletli pomlázku a děvčata si zkusila svátečně prostřít stůl.

V neděli, na Boží hod velikonoční, jsme zkoušeli upéct nádivky, beránky, mazance. No, jen se podívejte, jak se nám to povedlo. Jsou k nakousnutí, že? Děvčata nazdobila vajíčka a netrpělivě čekala na Velikonoční pondělí, až je chlapci řádně vyšlehají. Za koledu chlapce odměnila malovaným vajíčkem. Velikonoční svátky utekly jako voda. Podívejte se alespoň, jak jsme si je stačili užít.

Třída 3. B a paní učitelka Petra Kinclmanová