Ve středu 13. prosince od 17.30 provede zájemce výstavou její kurátorka Renáta Klucová, a to v části výstavy na radnici na náměstí 1. máje 1. Bude tak možné si výstavu nejen pořádně prohlédnout, ale také se dozvědět různé zajímavosti, zapojit se do interaktivních prvků, použít stroj času nebo zhlédnout krátká videa s příběhy nejzajímavějších sbírkových předmětů.

Ve čtvrtek 14. prosince bude Výstava století patřit dětem a rodinám. Na přihlášené zájemce čekají pestré aktivity. V hlavní budově si zahrají hru Příběh starých věcí, při níž si zábavnou formou vyzkoušejí různé muzejní profese, budou hledat tajemnou šifru a hádat záhadné předměty. Na radnici se pak pomocí stroje času přenesou do muzea 20. let 20. století, prohlédnou si vzácné sbírkové předměty, pohrají si s interaktivními prvky a zhlédnou krátké videospoty k vybraným předmětům.

Oblastní muzeum v Chomutově připravilo pestrý adventní program.
Vánoce v chomutovském muzeu budou i letos pestré. Zve na řadu akcí

Je možné se hlásit na jeden ze tří startovacích časů: 15, 16 a 17 hodin. Start je vždy v hlavní budově na Palackého 86, a to v prostoru expozic v levé části. Celková časová dotace pro 1 přihlášenou skupinu je zhruba 1,5 až 2 hodiny. Za splnění všech úkolů čeká soutěžící malá odměna.

S ohledem na omezenou kapacitu je nutná předchozí rezervace na tel. 775 870 974 nebo e-mailové adrese sebkova@muzeumchomutov.cz.

Výstavu století a její doprovodné aktivity finančně podpořily statutární město Chomutov a Ministerstvo kultury ČR.

Renáta Klucová
Oblastní muzeum v Chomutově

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!