Prostřednictvím této sbírky se úředníci snaží psům dopřát kvalitnější krmivo. „Proto jsme za většinu vybrané částky koupili prémiové granule. Při jejich výběru jsme se zaměřili na věk psů v útulku, který většinou přesahuje sedm let,“ vysvětluje Barbora Javůrková z odboru majetku města.

Proto do útulku putovaly tři kusy odlehčených 15kilogramových granulí senior, stejný počet 14kilogramových granulí pro dospělé psy s příchutí jehněčí, hovězí a kachní a 1 kilogram jehněčího Britu. Hafani nepřišli zkrátka, ani co se týče pamlsků. Doputovaly k nim psí piškoty, sušená masa, pařátky, střívka a plíce. Část dobrot mezi tyto strávníky rozdali úředníci osobně.

V současné době je psí útulek na Březenci téměř naplněn. Seznam psů je k nalezení zde: https://bit.ly/3VTcI40, případně se na ně lidé mohou dotázat přímo v útulku, a to buď osobně, nebo na telefonních číslech 474 654 160 a 732 248 887.

„Děkuji všem pracovníkům městského úřadu a dobrovolným hasičům, kteří se sbírky zúčastnili, obzvláště v této době, kdy jsou náklady na živobytí mnohem vyšší než v minulých letech,“ dodává Javůrková.

Město Jirkov