Sérii vánočních koncertů v kostele sv. Kateřiny zahájí ve čtvrtek 30. listopadu od 18 hodin benefiční koncert pěveckého smíšeného sboru Na-Hlas! na podporu spolku Parent Project, sdružující rodiče dětí se svalovou dystrofií a dalšími nervosvalovými poruchami.

V sobotu 9. prosince od 17 hodin vystoupí komorní a capella kvartet Unisono, působící při Pedagogické fakultě Karlovy univerzity v Praze. Představí repertoár vánočních písní ve vlastních autorských aranžích. Následující sobotu 16. prosince se představí pěvecký sbor Comodo, který působí při chomutovském gymnáziu. Koncert začne v 16 hodin.

Folklorní soubor Krušnohor oslavil 35. výročí svého založení
Folklorní soubor Krušnohor oslavil v Chomutově pětatřicáté výročí svého založení

V neděli 17. prosince vystoupí chomutovský pěvecký sbor Aurum, a to od 17 hodin.

Kostel sv. Kateřiny bude 19. prosince od 18 hodin hostit koncert sboru Anonym.

Háčkované Vánoce

Od 23. listopadu probíhá v hlavní budově muzea výstava Háčkované Vánoce Vlasty Šíchové. Vystavené háčkované miniatury tvořila autorka téměř po celý svůj život a pro samotnou výstavu nově vyrobila háčkovaný betlém. V rámci výstavy proběhnou v hlavní budově muzea (Palackého 86) také dva „háčkované“ workshopy, a to o sobotách 25. listopadu a 16. prosince, vždy od 13 do 17 hodin. Účastníci si z workshopů odnesou malou vánoční dekoraci.

Také v muzejních prostorech na radnici se můžete těšit na tvořivé a poznávací předvánoční akce. V sobotu 2. a 9. prosince zde proběhnou dvě adventní odpoledne, a to vždy od 14 do 15.30 hod. Akce jsou zdarma a určeny zejména pro rodiny s dětmi, přijít ale může kdokoliv.

V rámci programu si s lektorem projdete expozice a výstavy muzea na radnici s různými aktivitami, pokocháte se mechanickým betlémem Josefa Fialy, vyrobíte si ozdobu na stromeček a v kostele sv. Kateřiny se vyfotíte v malovaném betlému. Kapacita obou akcí je omezená, je nutná předchozí rezervace osobně u průvodců v muzeu na radnici (nám. 1. máje 1) v otevírací době muzea (út, st, pá 9–17 hod., čt 9–18 hod., so 13–17 hod.) nebo telefonicky na 775 870 754.

Renáta Klucová
Oblastní muzeum v Chomutově

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!