Soutěžní maratón byl velmi úspěšný, a to i díky finanční pomoci statutárního města Chomutova, jak dotací na činnost, tak individuální dotací použitou na mistrovství světa v Belgii v De Panne, za což byli nominovaní soutěžící a trenéři velmi vděční.

Celkem taneční škola vybojovala v soutěži Czech dance tour a v Taneční skupině roku celkem 54 zlatých, 46 stříbrných a 22 bronzových plus tituly Choreograf roku pro šéftrenérku Janu Zelenkovou a choreografku Natálii Moskvitinovou, díky kterému vyhrály zahraniční stáž v New Yorku. Na podzimní tour v Olomouci a v Teplicích si sólisti vytančili 15 zlatých, 20 stříbrných a 9 bronzových medailí.

Díky dosáhnutým úspěchům při národních soutěžích se naši svěřenci nominovali na mistrovství světa v Severní Makedonii v Couple dance, kde získali neuvěřitelné 4 zlaté medaile, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile. Sólisti se desetkrát umístili v prestižní top desítce. Zde nám největší radost udělali sólisti Sylvie Hégrová, která obhájila titul z loňského roku 2022, a také Matyáš Skřivánek, který si odvezl zlatý hattrick za karibské sólo, malou skupinku a duo s Veronikou Škubovou. Všichni tanečníci skvěle reprezentovali jak svůj klub, tak i město a jsme na úspěchy jednotlivců i skupin náležitě pyšní.

Startuje třetí ročník výtvarné soutěže Můj/Náš svět
Opět soutěžíme. Startuje třetí ročník výtvarné soutěže Můj/Náš svět

Modení výrazový tanec tzv. contemporary měl svůj světový šampionát v roce 2023 v Belgii, kde jsme v konkurenci 32 států z celého světa sice medailově nebodovali, nicméně v prestižní top desítce jsme se ocitli devětkrát! Naši svěřenci zde mohli ukázat své nejlepší taneční dovednosti v jazzu a moderně a nejblíže se medailovým pozicím přiblížilo duo ve složení Leontýna Molnárová a Vera Candu, které vytančily nádherné čtvrté místo. Velká formace jazzu v dospělé kategorii skončila pátá a medailová příčka jí unikla o jednu známku. Matyáš Skřivánek mezi sólisty ve finále obsadil taktéž pátou příčku a malá skupinka juniorek slavila 6. místo.

Všem tanečníkům z TK Stardance znovu gratulujeme a děkujeme za pečlivou a svědomitou přípravu během celého školního roku 2022/23. Děkujeme i městu za finanční podporu, které se nám opakovaně dostává. Moc si toho vážíme.

Nikola Skřivánková
TK Stardance Chomutov