Tento rok je zvláštní tím, že dřevosochaři pracují na vytvoření laviček do nově vysázené Jeřábové aleje, která propojuje Boleboř a Svahovou. V rámci programu sympozia se návštěvníci mohou těšit na řadu událostí. Ve středu 5. června od 17 hodin se uskuteční beseda s Alešem Palánem, spisovatelem a "tulákem" po české krajině. Jeho příběhy a zkušenosti určitě poskytnou podnět k zamyšlení a možná i novému pohledu na okolní krajinu.

Vrcholem sympozia bude vernisáž v sobotu 8. června od 15 hodin, kde budou k vidění práce dřevosochařů i malířů. Kromě laviček z Jeřábové aleje budou k dispozici i další umělecká díla, která vznikla během celého týdne. Pro milovníky filmu je od 21 hodin připraveno letní kino s promítáním filmu "Teorie tygra". Obě události mají vstup zdarma.

Umělecké sympozium Svahová není jen o umění, ale také o propojení s regionem a jeho přírodou. Horský hotel Svahová, který leží v Krušných horách, nabízí ideální prostředí pro kulturní zážitek, setkání s umělci a objevování okolní krajiny.

Srdečně zveme všechny, kdo chtějí zažít jedinečnou kombinaci umění a přírody, na Umělecké sympozium Svahová. Přijďte se inspirovat, sdílet zážitky a objevovat krásy, které nás obklopují.

Blanka Pittnerová