Odbor životního prostředí, který akci spolu s Technickými službami města Chomutova organizuje, se při přípravě nových letošních tras snažil o oživení. „Řada lidí s námi uklízí pravidelně, tak hlavně pro ně se pokaždé snažíme o nějaké zpestření. Tentokrát jsme trasy po obou stranách zooparku naplánovali v opačném směru a také závěrečné občerstvení, na kterém město účastníkům rádo nabídne něco teplého do žaludku, proběhne jinde než minulý rok. Tentokrát dobrovolníky uvítáme v restauraci Dřevák na Kamencovém jezeře,“ informuje Dagmar Mutinská, vedoucí Odboru životního prostředí.

Sraz dobrovolníků proběhne v 9 hodin na parkovišti u horního vstupu do Zooparku Chomutov. Čekat je budou pracovníci Odboru životního prostředí, kteří jim poskytnou rukavice, igelitové pytle a napichováky. Po rozdělení se jedna skupina vydá k restauraci U Pratura a následně uklidí prostor podél cyklostezky, poté v Přemyslově ulici přejde železniční trať a odtud už zamíří přes loděnici do restaurace Dřevák.

Prezentace Policie ČR na dni otevřených dveří v areálu Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova
Policie představila svou práci i vybavení na dni v dopravním podniku

Druhá skupina projde pod silnicí I/13, uklidí prostor podél cyklostezky v ulici Březenecká a přes železniční nádraží Chomutov město dojde do Přemyslovy ulice a také končí svou cestu v restauraci Dřevák. „Doufáme, že i v letošním roce se zapojí, co nejvíce lidí, jelikož tato akce má opravdu velký smysl,“ komentuje Mutinská.

Pytle s odpadem posbírají a odvezou pracovníci technických služeb.

V loňském roce bylo při několika úklidových akcích připravených Odborem životního prostředí z příměstské přírody odstraněno 15,5 tuny odpadu.

Marie Heřmanová
mluvčí statutárního města Chomutov