Čekalo nás tam dobrodružství, spousta her a zábavnou formou jsme si připomněli učivo prvouky. Les byl plný života a moc se nám v něm líbilo. Hltali jsme každou chvilku všemi smysly. A protože jsme cestou viděli a slyšeli řadu zástupců hmyzu, o kterém jsme se ve škole učili, rozhodli jsme se pro něj společně sestavit hmyzí domeček.

Cestou jsme nasbírali mnoho přírodnin, kterými jsme pak hmyzí domeček vyplnili. Povídali jsme si také o tom, jak by les v budoucnu mohl vypadat, kdybychom se o přírodu nestarali. A v budoucnosti jsme zůstali až do pátku. Přemístili jsme se v čase a rozhlédli se po našem okolí. Viděli jsme, že jsme si někteří postavili svůj dům se zahradou, někteří byli úspěšní projektanti, některé dámy byly úspěšnými návrhářkami a zvěrolékařkami.

Domluvili jsme se, že pokud nám něco nevyjde, spojíme se a zařídíme si svou pizzerii, kde bude mít naše paní učitelka pizzu zdarma. Když jsme se pak podívali o dalších sto let dopředu, zjistili jsme, že svět řídí roboti. A tak jsme si takového chytrého a vynalézavého robota zkusili sestavit již teď.

Zdraví vás žáci z 2. B a jejich paní učitelka Petra Kinclmanová