V provozu už je sportovní hala v centru Chomutova a dokonce hlásí volné víkendy. „Zájemci už mohou volat a rezervovat si svoji hodinku sportu, jak byli zvyklí,“ vyzývá všechny sportovní nadšence jednatelka společnosti Věra Fryčová.

Od pondělí už mohou otevřít také kina, ale za přísných podmínek. Diváků smí být maximálně sto, každá druhá řada musí být volná a společně může sedět jen rodina, jinak musí být mezi diváky vždy jedna sedačka volná. „K tomu nesmí fungovat občerstvení, vše se musí pokaždé vydesinfikovat a návštěvníci i personál by měli mít roušky,“ vypočítává další omezení jednatelka.

Po důkladném zvážení se v chomutovské organizaci rozhodli posunout otevření kina až na 1. červen. „Chceme divákům nabídnout filmový zážitek se vším všudy, ne krkolomnou náhradu,“ vysvětluje Fryčová. Podobný přístup zaujal například i řetězec multiplexů Cinema City. Ten své kinosály rovněž nechal uzavřené, než se omezení uvolní.

Program promítání plánuje Kultura a sport zveřejnit zhruba týden před otevřením, čeká mimo jiné na konkrétní nabídky od filmových distributorů.  

Pavlína Skopová – marketing Kultura a sport Chomutov