Konferenci zahájil 1. náměstek primátora Mgr. Milan Märc a následně pokračoval svou přednáškou senátor Parlamentu ČR a ředitel Safari parku Dvůr Králové MVDr. Přemysl Rabas. Ten se nezabýval politikou ani světem zvířat, ale pobídl posluchače k zamyšlení nad tím, jakou roli hrají tolerance a komunikace při budování a udržování kvalitních vztahů mezi lidmi a komunitami.

Velice nevšední, svěží a interesantní byly příspěvky Mgr. Emy Sikory, psychoterapeutky z Institutu moderní láska, která s lehkostí a vtipem pohovořila o nemonogamním způsobu partnerského života od sexuální anarchie až po polyamorii. Dále přítomné seznámila se stále rostoucím trendem single života, jehož typy trefně ilustrovala na hrdinkách kultovního seriálu Sex ve městě.

Další lektorka se z důvodu nenadálých pracovních povinností nemohla dostavit, ale kvalifikovaně ji zastoupila terapeutka, lektorka a supervizorka Mgr. Lucie Novotná. Erudovaně pohovořila o tradičních i netradičních formách partnerství, jeho nesnázích i přínosech, pochopení, toleranci a lásce.

Zajímavou poslední přednášku měl Mgr. Miroslav Fous, ředitel Věznice Všehrdy. Sympatický lektor posluchačům na několik desítek minut umožnil nahlédnout za vězeňské mříže a vyvrátit nebo potvrdit některé mýty, jimiž je život za mřížemi opředený.

Věříme, že byli posluchači spokojeni s programem konference i s její celkovou atmosférou. Děkujeme nejen za účast, ale také za náměty pro další ročníky.

Bc. et Bc. Renata Pašková, DiS.

sociální pracovnice Sociální poradny Palackého

Mohlo by vás zajímat: Dikobrazi na dosah: Zoopark jim zajímavě přestavěl expozici, mají i „stůl“

Dikobrazi v zooparku mají upravenou expozici. | Video: Deník/Miroslava Šebestová