Kapelu tvoří zkušení muzikanti z Vejprt a okolí, kteří už tehdy hráli či stále hrají v kapelách na plesech a zábavách s převzatými písněmi. Protože to většinu členů již nenaplňovalo, rozhodli se založit skupinu BaR Band, ve které se mohou prezentovat vlastní tvorbou. S původním nápadem založit BaR Band přišel Roman Stadler, který byl v té době aktivním členem kapely (kytara, zpěv). Později jej nahradil nynější zpěvák Ruda Zapp, ten - ačkoliv byl naprostý začátečník, hned prvním vystoupením na Vejprtské pouti v roce 2015 dokázal, že je pro kapelu člověk na svém místě.

Dalším ze zakládajících členů kapely byl Josef Šenkypl (basová kytara) ,dnes už , ale není členem kapely a nahradil ho Ivan Pop . Dalšími zakládajícími členy jsou Zdeněk Raztočný (el. kytara), Radek Koželuh (bicí) a Jarda Gavdun (kytara, zpěv), autor hudby a textů, se kterými skupina veřejně vystupuje.

Skupinu podporují velké skupiny fanoušků, kteří za nimi cestují po okolí. Velkou oporu našli také v Ireně Štorkové z Českých Hamrů. "Je to těleso, které si zaslouží mnoho díků. Kluci jsou všichni aktivní, vzájemně něco plánují, vymýšlí, aby se dopracovali k finální podobě písní. Někdy je to třeba i o drobných sporech, ale vždy pak na světlo světa přejde nějaký skvělý hudební kus. Ostatně hodně naznačuje i pěkné ocenění ze soutěže Zlatá česká dvanáctka, která vyzdvihuje talenty v hitparádě Českého rozhlasu," říká hrdě a s úsměvem manažerka skupiny Irena Štorková.

Za deset let svého působení kapela vydala autorské CD "Krásné hlouposti" a také natočila dva videoklipy. Právě krásné hlouposti se umístili v žebříčku hitparády. Tím ale výčet plánů nekončí, v roce 2025 by mělo vyjít nové CD spolu s dalšími klipy. Kapela BaR band je stále všude vítaná a chce nadále vystupovat se svou autorskou hudbou v hudebních klubech, ideálně zaměřených na blues a rock či na městských a obecních akcích i hudebních festivalech.

Martina Sihelská