Rodiče měli možnost pohovořit se zkušenými učitelkami, které na naší škole jistě jsou. Letošní Putování s Horníčkem, které se stává již tradiční akcí naší školy, bylo zaměřené na zvířátka, která celé odpoledne doprovázela děti. Na jednotlivých stanovištích a v jednotlivých třídách děti plnily přiměřené úkoly, navazovaly kontakt s pedagogy a měly možnost si i prohlédnout jednotlivé třídy.

Mezi úkoly, které děti plnily, bylo například skládání puzzlí, skládání obrázků, vytváření krychlových staveb podle předlohy a přiřazování barev na dřívku a obrázku. Děti rozvíjely i své smysly, kdy zjišťovaly potraviny podle vůně a zkoušely prostírat stůl.

ZŠ a MŠ Chbany
Škola ve Chbanech umí i online výuku naruby. Teď chystá den otevřených dveří

V chemické laboratoři děti velice zaujalo přírodovědné mikroskopování a chemické pokusy. Na této akci nemohly chybět ani pohybové úkoly jako slalom mezi kužely se lžící a míčkem, překážková dráha nebo hod na cíl.

Děti i rodiče si prohlédli třídy 1. stupně, chemickou laboratoř, hudebnu nebo třeba i tělocvičnu. Na závěr soutěžení proběhlo v hale školy vyhodnocení, kdy za splněné úkoly děti získaly keramického Horníčka a medaili.

Věříme, že se dětem i rodičům naše škola líbila a s mnohými se uvidíme u zápisu do 1. tříd a následně i v září při zahajování nového školního roku. 

Věra Antoňová
ZŠ Hornická Chomutov