Pro ty, kdo propadli kouzlu elektrokol, je severozápad České republiky ideální destinací. Přes 240 kilometrů dlouhá Krušnohorská magistrála nabízí nádhernou přírodu s atraktivními výhledy. Díky projektu Sev.en Energy for Bikers se po ní navíc mohou cyklisté na elektrokolech projet stejně komfortně jako třeba v Rakousku či Švýcarsku. V loňském roce totiž byla podél celé magistrály dokončena síť nabíječek, která vznikala více než dva roky. Kromě nově instalovaných se modernizovala i část už fungujících stanic.

Několik nových nabíječek přibylo také v dalších regionech. V Karlovarském, Ústeckém, Plzeňském a Pardubickém kraji překračuje jejich počet osmdesátku. Rozrůstající se sítě elektronabíječek se týká i letošní letní soutěž 7tour.

Od června až do září když se vydáte na výlet podle vlastního výběru a vyfotíte u některé z nabíječek Sev.en Energy a snímek pak budete sdílet na Facebooku nebo Instagramu s hashtagem #7tour, splníte hlavní část soutěžního zadání. Pak už zbývá pouze přidat komentář, aby bylo zřejmé, kde se nabíječka nachází, doplněný třeba i fotografií. Fantazii se meze nekladou, a protože se hodnotí i kreativita mohou vás vtip a originalita posunout blíže k ceně pro vítěze. Tím se stane nejen nejaktivnější cyklista, který navštíví nejvyšší počet míst s nabíječkami, ale právě i autor zajímavého komentáře nebo fotky.

Výherce přitažlivých cen vylosujeme v říjnu. Místa s nabíječkami si můžete najít předem a snadno v interaktivní mapě na webových stránkách 74b.cz. Zobrazí zároveň, která místa jsou zrovna otevřená, což usnadní plánování výletů. Další aktuální informace získáte nejen na webu, ale i na facebookovém a instagramovém profilu Nabíjíme elektrokola. Nabíjecí stanice Sev.en Energy jsou kompatibilní s naprostou většinou využívaných rozhraní. Propojovací kabely cyklistům zapůjčí obsluha nabíjecí stanice. Stoprocentní kompatibilitu zajišťují dvě klasické 230V zásuvky, k těm však cyklista musí použít vlastní nabíječku.

Přehled podporovaných typů elektrokol najdete na stránkách 74b. cz. Projekt Sev.en Energy for Bikers představuje nejrozsáhlejší síť cyklonabíječek soukromého investora v Česku. S expanzí nehodlá brzdit. Plány pro letošek jsou ambiciózní a směřují k rozšíření infrastruktury na Stezce železné opony a na Šumavě, aby i zde e-bikeři mohli vyrazit na vyjížďku bez těžké přenosné nabíječky a kabelu. V těchto nových lokalitách budou stanice rovněž vznikat v blízkosti hotelů, restaurací nebo informačních center. Projekt Sev.en Energy for Bikers by měl nabídnout celkově 125 nabíjecích míst. (luk)