Epizody 4. sezóny představí sedm zhruba 25 minutových dokumentů. Putování méně známými i veřejnosti proslulými kouty hor Marcebily s nadšenci tamní krajiny vám prozradí, jak z každé cesty vytěžit maximum. S autorem cyklu Petrem Mikšíčkem se ponoříte v lednových mrazivých dnech do letní nálady i podzimních barev.

Krásy a taje Krušných hor

Vychutnáte si tak nekonečnou extázi přírody. Koupání v přehradě Lesík i v lomu Křovina, výhled z Pajndlu, relax a stonebalancing u Jezera, prodírání se na Trousnickou skálu – to vše se objeví před očima diváků úterního promítání kláštereckého kina. Pohltí je mimo jiné grandiózní Pyramida Krušných hor, nejkrásnější zapomenutá Křížová skála, ledová noc v Königsmühle, starý úvoz u Vejprt, výhled z Bärensteinu i západ slunce na západním okraji Krušných hor či tanec s Marcebilou a její mlhou. A je toho mnohem víc. Bude to noc Krušnožroutů.

Příležitost se přidat

A hlady nezůstanou – občerstvení je po celý večer zajištěno. V rámci programu bude také možnost popovídat si s aktéry Great Walks o trase nebo se vyfotit v krušnohorském fotokoutku v dobových kostýmech. Na místě bude možnost zakoupení originální dřevěné flešky se všemi čtyřmi seriály. Podpoříte tím pokračování série, abychom zdokumentovali a zapamatovali si tak současnou podobu Krušných hor co nejdéle.

Marieta Poliaková