Dětem se formou komentované prohlídky přiblíží co nezábavněji, jak se zábaly šijí, jak fungují a k čemu jsou užitečné. Mohou si vyzkoušet zábal na krk, který je vhodný s příchodem podzimu a nachlazení na dětské laryngitidy, angíny či jako hřejivý nákrčník na cestu do školky či školy. Nebo při sportu jako termo zábal a ochrana krční páteře před prochladnutím.

Již tradičně je pevnou součástí připraveného programu, že si děti poslechnou pohádku o malém Vincim (Priessnitzovi), například jak v kouzelné horské přírodě pozoroval léčivé účinky vody u zraněné srnky. Ta si u lesní tůňky pravidelně chodívala chladit poraněnou nohu, až si ji úplně vyléčila. Priessnitz později aplikoval svoji metodu postavené na myšlence „voda léčí“, sám na sobě při několika těžkých úrazech. Dokázal úspěšně léčit nejdříve zvířata a později i lidi. Tak vznikly v Jeseníku světoznámé vodoléčebné lázně nesoucí jeho jméno.

Po skončení prohlídky se děti usadí a kreslí, s asistencí paní učitelek a Martiny Štefankové. co je nejvíc upoutalo.

Na závěr prohlídky jsou pro děti připraveny malé dárky.  V tašce z nepropustné látky, kterou mohou využít třeba na mokré plavky do bazénu. Největší odměnou pak jsou rozzářené oči dětí při loučení!

Martina Štefanková - Mamavis healing care