Návštěvníci si mohli za asistence policistů z oddělení hlídkové služby prohlédnout a vyzkoušet vybavení prvosledových policejních hlídek. Kdo chtěl, mohl se něco dozvědět o tom, jak vypadá takzvaný „skrytý dohled“ nad silničním provozem, přítomni totiž byli i dopravní policisté s civilním vozidlem vybaveným mimo jiné radarem.

Mnozí se zastavovali také u výjezdového auta kriminalistického technika, který jim vyprávěl o své práci a zájemcům snímal otisky prstů.

Festival jídla ve Březně u Chomutova
FOTO: Březno si o víkendu užilo festival jídla i muziku

Informace o možnostech uplatnění u Policie ČR získali zájemci od policistky z oddělení tisku a prevence ve stánku s náborovými letáky a brožurami. Zejména děti zde využily možnosti „zasoutěžit si“ a získat tak drobné prezentační předměty, které si tak mnozí spolu se zážitky z této akce odnesli.

Chomutovští policisté stále mezi sebe přijímají nové uchazeče o toto povolání. Pokud váháš, zkus nabrat odvahu a kontaktovat nás na tel. čísle: 974 433 401 nebo emailu: josef.mraz1@pcr.cz, kde ti vše vysvětlíme. Anebo se podívej na internet, tam se také dozvíš vše podstatné.

Miroslava Glogovská