Na dopravním hřišti v Olejomlýnském parku si žáci připomněli povinnosti, které stanoví zákon o provozu na pozemních komunikacích. Například, jak musí být vybavené jízdní kolo, které povinnosti ze zákona vyplývají cyklistům (zejména přilba do 18 let), chodcům, ale i řidičům. Při jízdě na koloběžkách si děti zopakovaly dopravní značky, ale také pravidla, jak se mají všichni účastníci silničního provozu chovat na komunikaci.

Na koloběžkách si děti zajezdily po skupinkách v jednotlivých úsecích dopravního hřiště, kde si vyzkoušely, zda dokáží dodržovat dopravní značení a věnovat se silničnímu provozu. Objevili se mezi nimi i někteří neukáznění řidiči, kteří od strážníků dostali dětskou blokovou pokutou za zjištěný přestupek.

Děti k této akci používají koloběžky, které byly pořízeny a hrazeny z rozpočtu Městské policie Jirkov. Školáci tak mají možnost si vyzkoušet bezpečné jízdy na zapůjčených koloběžkách a nemusí mít vlastní (jako tomu bylo v minulých letech).

Po dokončení akce byly děti odměněny upomínkovými předměty městské policie a nejohleduplnější řidič dostal od strážníků symbolické „řidičské oprávnění“.

Město Jirkov

Mohlo by vás zajímat: AmFík v Kadani čeká přestavba za miliony. Dřevo se rozpadá

Amfík na kadaňském nábřeží čeká přestavba. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová