Aquasvět bude několik měsíců zavřený, o předplacené vstupy nebo peníze na návštěvnických kartách nikdo nepřijde.
Mezi návštěvníky jsou dva druhy předplacených karet. Jedny jsou nabité určitým obnosem peněz podobně jako elektronické peněženky, ještě rozšířenější jsou pak karty s předplaceným konkrétním počtem vstupů. „Jde především o plavce, kteří byli zvyklí chodit k nám pravidelně a vždy si odplavat svou dávku bazénů,“ upřesňuje Věra Fryčová, jednatelka městské společnosti Kultura a sport Chomutov, s.r.o., která aquapark provozuje.

Po oznámení města, že kvůli nutné opravě dojde k dlouhodobé uzavírce celého objektu, se mezi návštěvníky objevily dotazy právě na tyto karty. „Lidé se ptají, jestli jim peníze nevrátíme nebo se obávají, aby jim kredit nepropadl,“ potvrzuje obavy jednatelka a zároveň všechny uklidňuje: „Peníze z karet vracet nebudeme, ale zároveň mohu všechny ujistit, že předplacené vstupy ani peníze z karet nikam nezmizí, nepropadnou. Karty zůstanou stále nabité.“

Jak Fryčová podotýká, situace s uzavřeným Aquasvětem všechny v organizaci mrzí. „Chápeme, že když po koronavirové uzavírce přijde hned další, je to k vzteku. Ale ta oprava je náročná, nutná a plánovaná delší dobu, nešlo to udělat jinak.“ Předpokládá se, že minimálně sportovní bazén obnoví provoz před koncem roku. „Takže i ti pravidelní plavci s předplacenými kartami se ještě letos dočkají,“ dodává alespoň malou dobrou zprávu na závěr jednatelka.

Jak již dříve informovalo město, nutná je oprava hydroizolace vnitřních podlah, která se nekvalitně provedla již při stavbě aquaparku. Následkem toho v různých částech budovy vzlínala vlhkost a začala být velkou komplikací pro běžný provoz i celkový stav objektu.

Pavlína Skopová - marketing Kultura a sport Chomutov