Od úterý 23. května se kino Hvězda Kadaň a jeho přilehlé okolí proměnilo v pohádku. Začal totiž druhý ročník kadaňského pohádkového festivalu. Tentokrát s mottem Zažij pohádku jako nikdy předtím.

A letošní ročník opravdu prožil šťastný konec. Festival navštívilo přes 7 tisíc návštěvníků a vybralo se přes 65 tisíc korun, které pomohou v léčbě Ondráškovi.

Oblíbený herec Josef Dvořák
Josef Dvořák o festivalu pohádek i dětství v Kadani: Byl jsem třídní kašpar

„Celá akce by se nekonala nebýt našich významných partnerů. Velké díky patří především generálnímu partnerovi skupině ČEZ a Severočeským dolům. Díky jejich vstřícnosti jsme mohli uspořádat již druhý ročník pohádkového festivalu a vybrat neskutečných 65 tisíc korun, které jsme předali Charitě Kadaň na léčbu Ondráška,“ říká Michal Voltr, ředitel Kabelové televize Kadaň.

Významným partnerem bylo i ministerstvo kultury, které celý festival zaštítilo. A v neposlední řadě poděkování patří i místním partnerům, kteří darovali ať již finanční nebo věcné dary a především návštěvníkům, díky kterým se podařilo obdarovat Ondráška nemalou sumou peněz.

Maxipes Fík s Ájou a hlavní hvězdou festivalu hercem Josefem Dvořákem.
OBRAZEM: Jedna pohádka za druhou. Festival v Kadani přilákal tisíce návštěvníků

„Neuvěřitelných sedm tisíc návštěvníků, kteří přišli během celého týdne festivalu, nás přesvědčilo, že tato akce má smysl,“ říká Michal Voltr a dále pokračuje: „Letošní ročník nasadil laťku opravdu vysoko a trumfnul ten loňský rok o několik tisíc návštěvníků. Děláme to s láskou k dětem, a především pro dobrou věc a já pevně věřím, že už teď se můžeme těšit na další ročník, kde se společně s našimi partnery pokusíme opět ulehčit někomu život. Děkujeme, že jste nám věrní,“ uzavírá Voltr.

(mv)