V tomto roce se Kadaňský pohádkový festival chystá překročit hranice Česka a zavítat do německého Aue, které je partnerským městem Kadaně. „Když se naskytla příležitost zapojit naše partnerské město, neváhali jsme ani minutu. Máme za to, že pohádky jsou univerzálním jazykem a máme proto velkou radost, že můžeme představit to nejlepší z pohádkové tvorby i tamnímu publiku,“ nechal se slyšet Michal Volt, ředitel Kadaňského pohádkového festivalu a dodal, že i proto je mottem letošního ročníku Fantazie nezná hranic.

Již tradičně se návštěvníci mohou těšit na interaktivní program v kině a jeho okolí. Nově organizátoři plánují zaplnit i prostranství za kinem. „Rozhodli jsme se pro návštěvníky přijít s dalším vylepšením, stage za kinem nabídne zábavu pro všechny věkové kategorie. Představí se i známá youtuberka. Více ale budeme průběžně odhalovat,“ dodal Michal Voltr.

V rámci festivalu se budou konat nejrůznější workshopy, divadelní vystoupení, hry soutěže a besedy se zajímavými osobnostmi. Kromě toho se v rámci festivalu uskuteční soutěžní přehlídka nejlepší pohádkové tvorby současnosti z dílny studentů a absolventů FAMU – Filmová a televizní fakulta AMU.

Kadaňský pohádkový festival pro vás pořádá Kabelová televize Kadaň a Kino Hvězda Kadaň ve spolupráci s Městem Kadaň. Celý festival získal také záštitu ministra kultury, Martina Baxy. Tak neváhejte a přijďte se nechat unést do světa pohádek na Kadaňském pohádkovém festivalu v posledním květnovém týdnu.

Sledujte Facebook a Instagram Kadaňský pohádkový festival, nebo webovou stránku www.kadanskypohadkovyfestival.cz a nenechte si ujít všechny festivalové novinky!

(cr)