Možná jsme přišli o imatrikulaci na VŠ , nebo jsme louskali skripta před státnicemi sami a chyběl nám spolužák, se kterým bychom mohli vše probrat.

A možná jsme své první těhotenství prožili v obavách, jestli se nám nákaza vyhne a naše dítě se narodí zdravé. Ale třeba jsme jen dlouhé hodiny trávili doma na home office a jedním okem hlídali on-line výuku svých nudících se dětí. A je docela možné, že jsme museli odložit plánovanou operaci nebo zvládat prudké záchvaty kašle pod kyslíkem v nemocnici. A možná nám tento rok vzal někoho blízkého a milovaného, který svůj boj s virem prohrál.

Chybí nám docela obyčejná setkávání, káva s kamarádkou nebo zajít si „na jedno“ s kamarádem. Chybíme si a trvá to už strašně dlouho. A budoucnost nám zatím nepřipadá o moc veselejší.

Zdálo by se, že každý z nás má svých starostí až nad hlavu a trápení těch druhých nás nebudou zajímat.

Ale navzdory tomu všemu se stal malý zázrak. Alespoň nám to v Klokánku v Chomutově tak připadá. Před koncem roku se zvedla obrovská vlna pomoci a na práh našeho zařízení týdny proudily dary a dárky, které pomohly našim dětem prožít, i když ne ve vlastní rodině, krásné Vánoce plné překrásných dárků, voňavého cukroví a vánoček. Ale nejen to, pomoc nám nabídli dárci i ve formě hygienických potřeb, ovoce, zeleniny, dostali jsme nabídku na položení lina, zahradních domků, finančních prostředků i vitamínů pro děti. A peníze koruna po koruně se nasypaly i na náš transparentní účet.

Chtěli bychom vám všem, kteří jste pomohli dětem v nouzi ze srdce poděkovat. Vaše podpora dává naší práci smysl a vaše pomoc nám umožňuje dál pomáhat těm nejzranitelnějším.

Zaměstnanci a děti z Klokánku v Chomutově