Přijeli jsme do kladenské školy, do vstupní nádherné haly, ve chvíli, kdy zazvonilo na přestávku. Ze tříd vycházeli žáci a když spatřili své chomutovské kamarády, už nevycházeli, ale vyletěli. Objetí a slzy nebraly konce.

První den byl ve znamení seznámení s prostorami školy, společné zkoušky, ubytování v tělocvičně a přípravou na podvečerní koncert. Ten se opravdu povedl a krásná hala školy byla naplněna spokojenými diváky. Naše sbory se opravdu líbily. Závěr koncertu patřil společnému zpěvu. To byla opravdu nádhera.

Setkání pěveckých sborů v Chomutově
Dětský pěvecký sbor MY Kladno navštívil Základní školu na Písečné v Chomutově

Druhý den pobytu jsme si užili v rozsáhlém sportovním areálu Sleťák, kde jsme pobývali v trampolínovém parku a v aquaparku. Byli jsme též na představení v kladenském divadle Lampion. Den byl náročný, ale plný nezapomenutelných zážitků, upevňování přátelství, nového poznání.

A opět loučení – slzičky, slzičky, slzičky, které nás provázely ještě část naší cesty domů. Přátelství je jako zlatá brána, zpíváme s našimi přáteli, a to se opravdu vyplnilo.

Z celého srdce děkujeme všem dětem za vzornou reprezentaci a našim hostitelům v Kladně za neskutečnou péči o nás po celou dobu pobytu.

Liana a Hanka Jíchovy
Dětský pěvecký sbor Hlásek
ZŠ Písečná Chomutov