Souboje tak začaly již v brzkých ranních hodinách a vítězný tým My3, ve složení Denisa Hendrychová, Daniel Hendrych a Michal Havlíček, se musel nad sítí co činit, aby nakonec potvrdil, že nebyl pasován do role jednoho z favoritů náhodou.

V nádherném finále nakonec porazili Cundy (Naďa Šulcová, Nikola Váková a Honza Mertlík) 22:20 a 21:17. Bronz si odnesl loňský vítěz Masuma. Organizátoři rozdali i individuální ocenění pro nejlepšího hráče – Honza Mertlík, nejlepší hráčku – Nikola Váková a také sošku za nejhezčí volejbalovou akci, kterou si za neskutečný blok dvoumetrového hráče, odnesla Lucka Smolková. Sportovních individualit se po písku prohánělo tolik, že výběr těch nejlepších byl z celého turnaje ten nejtvrdší oříšek.

Velké poděkování patří autokempu Prunéřov za skvělé zázemí a zajištění pitného režimu pro všechny sportovce, šedé eminenci prezidentovi Dehetu Mario Cobrettimu, že tam byl, Zbynďovi Kopencovi, který z empiru, jako rozhodčí, dohlížel nad dodržováním pravidel a v neposlední řadě Brůčkovi, že poslal pěkné počasí.

Karel Otradovec