Ty OMS Chomutov pořádá společně s Verein Deutsch-Drahthaar Niederlausitz jako mezinárodní soutěžní klání Nord Bohemia pohár. Ve dnech 7. až 8. září se konal jeho osmý ročník.

Do dvoudenního klání se pustilo deset psů – tři čeští fousci, tři němečtí krátkosrstí ohaři. Po jednom zástupci měli velcí münsterlandští ohaři, maďarští krátkosrstí a také výmarští ohaři. Letošní ročník se bohužel konal bez účasti vůdců z německé strany. Start jim znemožnila náhlá zranění jejich psů krátce před soutěžním víkendem.

Soutěž začala slavnostním zahájením v areálu barokního kostela Panny Marie Bolestné v Mariánských Radčicích za doprovodu trubačského souboru Halali z Jirkova. Poté si vzal slovo vrchní rozhodčí František Švec, který účastníky seznámil s pravidly a představil zbytek sboru rozhodčích, který tvořili Libor Kunt, Josef Semerád, Jiří Jiroušek, Jan Kotík, Václav Gruber a rozhodčí z Německa Christoph Baumann, Gerd Maucksch a Thomas Markert. Rozhodčí nastavili při hodnocení vysokou laťku a nic dlužné nezůstalo vůdcům ani sychravé a deštivé počasí.

V honitbě Mariánské Radčice se konaly disciplíny práce v lese a na vodě. Úspěšně ho zvládlo osm psů. První soutěžní den ukončil přejezd do areálu hotelu Svatého Václava ve Vysočanech a společné posezení vůdců a rozhodčích.

V neděli ráno pak začaly disciplíny práce v poli. Ty se ale bohužel staly osudné pro většinu účastníků. Úspěšně bez zápisu nuly se podařilo projít celou soutěží jen dvěma psům. Vítězem Nord Bohemia poháru se stala  fena českého fouska Anggie z Nezabylické hájenky pod vedením Petra Brziaka. Druhým úspěšným psem byl maďarský krátkosrstý ohař Hector Bertoni Prague s vůdcem Davidem Tomášem. Oba ohaři se umístili ve druhé ceně.

Navzdory zklamání z výsledků se celé klání až do konce neslo ve velmi sportovním a přátelském duchu a vůdci si byli navzájem oporou, což při závěrečném hodnocení vyzdvihli i rozhodčí.

Okresní myslivecký spolek Chomutov