Postupně se cestou do Krušných hor počasí zhoršovalo. Byla místy mlha a někde i dostatečné zbytky sněhové nadílky. Navíc cesta z Měděnce k sfingám se v zimě neudržuje. Jízdu tak provázelo několik zmrzlých sněhových jazyků, kde hrozilo, že auto zapadne. Naštěstí se tak nestalo, ovšem sjet potom z hor dolů, na hlavní silnici za Kláštercem nad Ohří, to už bylo malé zimní dobrodružství, plné sněhových a ledových nástrah. Místy to tedy dost klouzalo a opět hrozilo zapadnutí auta do sněhu. Naštěstí se vše obešlo bez mimořádné události a v pohodě se dojelo domů.

Měděnecké sfingy jsou zajímavé a vzácné skalní útvary, které se nacházejí jihovýchodně od obce Měděnec v Krušných horách. Jsou chráněny jako přírodní památka od roku 1983, zaujímají rozlohu 0,6 ha a nachází se v nadmořské výšce 800 metrů nad mořem.

Tvoří je rulové skály bizarních tvarů připomínající trochu egyptské sfingy. Jelikož to bývalo proslulé výletní místo, nacházel se tu až do 50. let 20. století výletní hostinec.

Sfingy vznikly procesem mrazového zvětrávání a název získaly díky svému tvaru. Z vrcholku můžete spatřit údolí, kde protéká Ohře Kláštercem, Kadaní a pokračuje daleko za obzor. V okolí jsou lesy s mnoha paloučky. Auto lze nechat v obci Měděnec a ke Sfingám dojít pěšky (i z autobusové zastávky). Přírodní parkoviště je však i přímo na místě. Kolem přírodní památky vede také značená cyklostezka.

Lucie Králíková