Ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů si pro vás galerie Kryt připravila komiksovou výstavu plnou ilustrovaných příběhů, kterým vdechli život přední čeští komiksoví výtvarníci jako Tomáš Kučerovský či Toy_Box a mají společné téma: konflikt jedince a totalitního režimu. Jejich hrdinové přežívají na válečných frontách, v koncentračních táborech či policejních státech.  Jednotlivá vyprávění dohromady tvoří celek, který připomíná důležitou roli svobody, soudržnosti a solidarity. Ještě pořád jsme totiž ve válce – i když se zdá, že dávno pominula. 

close Klášterecká galerie Kryt připravuje tvůrčí dílny info Zdroj: se svolením Lenky Fricové zoom_in Klášterecká galerie Kryt připravuje tvůrčí dílny Součástí bude také výstava věnovaná osobnosti Petra Konečného, jedné z prvních obětí komunistického režimu v Československu.

Nechte se i vy skrz komiksy vtáhnout do prostředí příběhů, které by neměly být zapomenuty.

A následně 3. září od 14 do 17 hodin proběhnou tvůrčí dílny pro veřejnost na farní zahradě kostela Nejsvětější Trojice, která si pro vás naše galerie připravila ve spolupráci s Irenou Hofhans a Římskokatolickou farností Klášterec nad Ohří.