Předchozí dva díly této série, Ano, můj pane a Železná rukavice, vzbudily svými pečlivými popisy až překvapivě velký čtenářský zájem zejména díky strhujícímu ději i dobré obeznámenosti s prostředím i detailními ukázkami s prací se železem. Ovšem tentokráte se našemu neohroženému hrdinovi Ondřejovi z Rohatce, muži s až překvapivým štěstím, s velkým smyslem pro spravedlnost i radostí ze života, podařilo úspěšně se vyvléci z úkladných osidel podlého, zákeřného závistivého křivoklátského purkrabího Chvala z Valdéře. Souseda, který ho lstí chce připravit nejen o jeho hrad Jenčov, ten už minule Ondřejovi skoro až zázrakem padl do klína. Jenže soused chce k hradu ještě „navíc“ i jeho hamr právě k výrobě železa.

Ondřej však už už čeká na onen spásný den, kdy konečně bude svým pánem, vladařem země, vyzván, aby svého krále následoval do boje. Píše se rok 1341, a tak Janu Lucemburskému zbývá pouze posledních pár let života…

Kniha Diamantové oko od nakladatelství Moba
Román Diamantové oko vypráví o proslulé odstřelovačce a lovkyni nacistů

Spisovatel František Niedl se narodil 7. dubna 1949 v Českých Budějovicích, vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a majitelem cestovní kanceláře. V současné době se věnuje budování jachetního klubu na Lipně a literární činnosti. Je ženatý a má dva syny.

Kdo si styl psaní Františka Niedla užívá a oblíbil, cení si jeho kvalitní práce, skládá mu za ni hold, mohl si v rámci loňského veletrhu Svět knihy nechat v Praze podepsat jeho prozatím poslední díla. Takové trofeje jsou nezřídka pro fanoušky velmi cenné, a tak Křižíkův pavilon E coby sídlo i dalších autorů brněnského nakladatelství MOBA věru neměl o fanoušky své kvalitní literatury nikterak nouzi.

Radek Strnad