Letošní ročník se opět odehrál v pěkném sportovním areálu Maracana klubu 1. SK Jirkov v Březenci a přijelo 36 týmů. Zúčastnily se jej týmy nejen z Chomutova, Jirkova a okolí, ale také již tradičně z Mostu, Klášterce nad Ohří, Kadaně, Teplic, Plzně. Loňské vítězství přijeli obhajovat hráči FC Baníku Chomutov, ale silných týmů a aspirantů na celkové vítězství měl turnaj více.

Letošní ročník měl velmi kvalitní obsazení a projevilo se to již v sobotních skupinách. Ze čtyřčlenných sobotních skupin postupovaly vždy dva týmy do nedělních tříčlenných skupin a dalších šest týmů ze třetích míst. Již v sobotu se musely s turnajem rozloučit překvapivě týmy Málkov, La Phutas a loňský čtvrtfinalista Brewtec s.r.o. V neděli maratón zápasů pokračoval ráno tříčlennými skupinami a po nich turnaj opustily další silné týmy. V osmifinále se s turnajem loučily další silné týmy a mezi nimi překvapivě i loňský vítěz FC Baník Chomutov. V prvním čtvrtfinále po nerozhodném poločase vyhrály Roko mlátičky nad Vymetači barů tři nula a podobně se dařilo Autu Macák v zápase s Grêmiem Chomutov.

Další čtvrtfinále bylo velmi dramatické a rozhodovaly až pokutové kopy. V těch měli lepší mušku hráči Technoline a s turnajem se musela rozloučit Jablíčka. Ve čtvrtém čtvrtfinále si poradil tým 1.FC Bóóó Teplice s SK Ervěnicemi Jirkov. V prvním semifinále opět rozhodovaly pokutové kopy a do finále postoupily Roko mlátičky. V druhém semifinále přehrál Technoline Chomutov 1.FC Bóóó Teplice. O třetí místo se zahrávaly jen pokutové kopy a po nich třetí místo patří týmu Auto Macák, 1.FC bóóó Teplice skončil na čtvrtém místě. Finále turnaje byla hezká podívaná, ve které ale nepadla ani jedna branka. Rozhodovalo se v penaltovém rozstřelu a jubilejní 25. ročník turnaje vyhrál vůbec poprvé Technoline Chomutov.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Miloslav Kousal z 1. FC Bóóó Teplice, který vstřelil patnáct branek. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Dominik Pavlovský z Roko mlátiček a nejlepším hráčem Daniyl Dolechek z Technoline Chomutov. Nejstarším hráčem byl vyhlášen brankář Fan clubu SK Torro Kadaň Rudolf Šrámek, kterému je padesát šest let.

Turnaj řídili rozhodčí Jaromír Novotný starší, Josef Holub, Jaroslav David, Jaroslav Menšík, Petr Špicar a organizačně jej vedli Jiří Kupec, Martin Jackl , Petr Schlögl, Pavel Fára, Zdeněk Veselý. Zdravotní dozor držela Eliška Roštášová. Velké poděkování patří všem, kteří se podíleli na přípravě letošního ročníku a nestihnu je zde všechny vyjmenovat. Podobně patří poděkování za hladký průběh celého turnaje rozhodčím, pořadatelům, sportovnímu klubu 1. SK Jirkov za poskytnutí areálu. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat partnerům a sponzorům turnaje, protože bez jejich pomoci bychom nemohli turnaj na patřičné úrovni uspořádat. Hlavním partnerem turnaje bylo město Jirkov. Ceny pro nejlepší týmy a jednotlivce předávaly paní místostarostka města Jirkov Dana Jurštaková, zástupci hlavních sponzorů pánové Karel Lipmann a Zdeněk Müller i předseda CHLMF Jiří Kupec.

Jiří Kupec

F I N Á L E

 ROKO MLÁTIČKY – TECHNOLINE CHOMUTOV 0:1p

 Nejlepší hráč - Danyil Dolechek (Technoline Chomutov)

 Nejlepší střelec – Miloslav Kousal (1.FC Bóóó Teplice)

 Nejlepší brankář – Dominik Pavlovský (Roko mlátičky)