S postupným oteplováním je běhání bezpečnější i pro nezkušené běžce. Ti často tápou, který terén nebo která trasa je pro ně nejvhodnější, aby nepřecenili své síly hned v počátku. I pro ty je projekt Mattoni FreeRun ideální.

Od jeho založení v roce 2015 se po celé republice vybudovalo 85 pětikilometrových tras se 48 trenéry. Mattoni FreeRun trasy jsou navrženy tak, aby vyhovovaly podmínkám pro zdravý běh a byly vhodné pro naprosté začátečníky i pokročilé. Všechny trasy jsou přehledně zobrazeny v mobilní aplikaci RunCzech. Ve facebookových skupinách jednotlivých lokalit, které sdružují trenéry a běžce, nyní každý zájemce najde online rady a tipy, motivaci nebo se může připojit do virtuálních závodů.

Zanevřít na běh nemusíte ani doma. Jak uběhnout 1 km v domácím prostředí ukazují nejen běžci a trenéři MFR v instagramové výzvě, do které se může připojit každý a svůj kilometr zveřejnit s označením #eSpolubeh.

Aktuální informace o trasách, skupinách a tipy pro běžce najdete kromě mobilní aplikace RunCzech také na adresách www.runczech.com nebo na www.facebook.com/freerun.mattoni.

Iva Řeřichová, Junior Account Executive AMI Communications