Navštívila nás totiž paní Milerová ze Státního zdravotního ústavu s programem Hravě o hygieně. Děti se musely rychle rozdělit do družstev a prvním úkolem bylo vymyslet jméno týmu. Pak se nastavila pravidla soutěžení a mohlo se začít. Děti skládaly příběh o chlapci, hledaly správné dvojice obrázků, povídaly si o tom, kdy a jak si myjeme ruce.

Také se naučily říkanku, která učí, jak si správně mýt ruce. Největší zábavou byla hra na bacily. Děti si posypaly ruce zásypem (to byly, totiž ty bacily) a šly si je následně umýt, každý si myslel, že si je myje dlouho a dobře, ale jak brzy děti zjistily, nebylo tomu tak. Kouzelná baterka jim ukázala, že někomu zásyp na rukách zůstal i po umytí. Na krátkém videu o domácnosti jsme si ukázali, jaké chyby děláme v domácnosti při hygieně potravin.

Čas utekl jako voda a soutěžní program skončil, týmy si spočítaly body, vítěznému týmu rychlíků jsme zatleskali a pogratulovali, ale nikoho nemuselo mrzet, že nevyhrál, protože odměny ve formě cestovního kartáčku na zuby, samolepek a říkanky čekaly na každého.

Ivana Lhotáková, třídní učitelka 1. B ZŠ Kadaňská, Chomutov