V komedii S pravdou ven Petr Rychlý hraje právě zvoleného nového prezidenta republiky. Za čtyři hodiny ho čeká inaugurační projev před celým národem. Je to chvíle, na kterou čekal celý život, naplní se jeho životní poslání. Ale jakmile si začne nahlas opakovat svůj projev, začne ho svědit nos do té míry, že není schopný zachovat chladnou tvář a šklebí se při každém slovu. Co s tím?

Lékař ho vyšetřil, prý problém vězí jinde. Přivedou mu tedy toho nejlepšího psychiatra. A začne konverzace, která změní jeho život…

Hra bývá přirovnávána ke slavné Králově řeči. Diváky v ní pobaví trefně pojmenované nešvary politiků, platné evidentně všude na světě bez ohledu na konkrétní politickou reprezentaci. Role prezidenta přesně sedí hereckému naturelu Petra Rychlého, stejně jako role psychiatra respektovanému herci Luboši Veselému, jenž se v představeních hostujících po republice příliš často nevyskytuje. Režie se ujme Ondřej Rychlý, který si získává stále více uznání nejen jako herec, ale právě také jako režisér. (luk)