Vše odstartoval turnaj kategorie bambini v 10 hodin. Poté se představily mladší přípravky domácího týmu a Chomutova, mladší žáci SK Strupčice vyzvali SK Podlusky a dorostenci Strupčic zase stejnou kategorii FC Chomutov.

Pak se hrálo střetnutí generací, kdy proti sobě nastoupily A týmy SK Strupčice z roku 2011 a aktuální celek A mužstva pro rok 2021. V průběhu dne probíhala ve sportovní hale výstava fotografií, kronik a trofejí klubu.

Třešinkou na dortu pak byla fotbalová exhibice mezi domácím týmem staré gardy a Sigi teamem, který tvoří bývalí fotbaloví internacionálové kolem někdejšího reprezentanta a kanonýra Horsta Siegl a známé osobnosti ze sportovního nebo kulturního prostředí.  Do obce na Chomutovsku tak dorazili hokejisté Bednář s Červenkou, zpěvák Sagvan Tofi nebo bývalý moderátor TV Nova Petr Suchoň. Samozřejmě nechyběly hvězdy českých nebo československých trávníků minulosti Jiří Novotný, Antonín Panenka, Martin Frýdek, Ivan Hašek, „domácí“ Martin Boček a další. Oslavu zakončila večerní zábava na bazénu.  

Ještě před utkání došlo na předání ocenění. Jedno převzal dlouholetý správce areálu Jaroslav Binder a druhé dodatečné k životnímu jubileu starosta obce a kapitán staré gardy Luděk Pěnkava.

Lucie Králíková