Tentokrát mezi sebou měřili síly ti nejmenší, tedy hráči narození v letech 2012 a 2013. Soupeřily mezi sebou týmu z Litvínova, Pardubic, Zlína a Kladna.

Oběma kategoriím kralovali hráči Pardubic. Také putovní pohár nakonec zamířil s mladými borci na východ Čech. Kromě pohárů a medailí za umístění, byli ocenění i nejlepší jednotlivci, kteří jako cenu obdrželi to, co při své činnosti nejvíce potřebují – hokejku.

Organizátorem turnaje pro hokejové naděje je skupina Sev.en Energy, která ve všech čtyřech městech podporuje hokej. Turnaje se uskutečnily v Litvínově (27. 11. 2021), Pardubicích (29. 1. 2022), ve Zlíně (26. 2. 2022) a v sobotu 26. 3. v Chomutově.

Přestože původně bylo záměrem navázat spolupráci pouze se čtyřmi kluby, do budoucna se pořadatelé nebrání rozšíření základny a přizvání dalších účastníků z jiných částí republiky. Účast přitom nebude nutně vázána na budoucí akvizice skupiny Sev.en Energy. „V každém případě bychom rádi položili základ sportovní tradici, která posílí vztahy a nastartuje zdravou rivalitu,“ říkají pořadatelé.

Lucie Králíková

Děkujeme za příspěvek. Naši čtenáři nám ohou své příspěvky posílat buď přes formulář na webu Chomutovského deníku nebo na e-mail: chomutovsky@denik.cz.