Program setkání byl velmi pestrý a zajímavý. Organizátoři pro nás připravili např. vodní hrátky, seznámili jsme se s ozoboty, Crossboulemi, Boffinem, s roboty Vex 123.

Mnoho zajímavého jsme se dozvěděli o Madagaskaru, Londýně, poznali jsme kostru člověka, a to i latinsky, poslouchali jsme autorské čtení žákyně 9. ročníku. Velmi zajímavá byla hra Abaku, barevné pokusy či hudební koutek. Všichni si zastříleli z luku nebo si zaskákali na velké žíněnce v tělocvičně. Spaní bylo zajištěno ve třídách na žíněnkách. Bylo to pro nás velmi dobrodružné.

K snídani jsme dostali dobroty, které pro nás nachystaly maminky nebo babičky dětí, které navštěvují ZŠ Krátká, která byla hostitelem setkání. Po celou dobu nás programem doprovázeli žáci devátých tříd.

Na závěr setkání nás navštívil ředitel školy, starosta města a zastupitelka města Klášterec nad Ohří. Seznámili nás s historií a současným životem ve městě. Všichni, kteří se tohoto setkání zúčastnili, obdrželi od města na památku dárky.

Chtěli bychom poděkovat paní učitelce Gabriele Jedličkové, která je koordinátorkou nadání projektu Ústeckého kraje IKAP B2 a všem organizátorům akce a těšíme se na další setkání. V Klášterci nad Ohří se nám všem moc líbilo.

Zlatuše Kalinová - ZŠ s RVIVT Teplice