Akce byla určena dětem z mateřských škol a byla zaměřena na bezpečnost dětí v dopravním provozu. Což si mohly ověřit děti ze všech 13ti součástí Mateřské školy Chomutov příspěvkové organizace, děti z jedné ze součástí Mateřské školy Jirkov příspěvkové organizace a dětí z mateřské školy Olgy Havlové z Kadaně.

Děti si na akci vyzkoušely jízdu na koloběžce, složit a poznat dopravní značku, přiřadit telefonní číslo k jedné ze složek záchranného integrovaného systému nebo správnou reakci na barevné znamení jako na semaforu.

Ve stánku s pomůckami na dopravní výchovu a bezpečnost od firmy Bezpečně na silnicích o.p.s. „Markétina dopravní výchova“ si děti vyzkoušely, co má mít dětské kolo, jak se správně nasazuje dětská helma nebo jak se správně zapnout do dětské autosedačky.

Obrovským zpestřením pro děti byla přítomnost zástupců Městské policie Chomutov a hasičů s HZS Ústeckého kraje. Obě složky dětem předvedly svou techniku a představily jim svou práci.

Všechny děti byly nadšené a s vervou se pouštěly do připravených disciplín, za které je nakonec čekala odměna. Díky sponzorům si děti odnesly pomůcky na dopravní výchovu do školky, ale i drobné dárky pro ně samotné.

Akce byla realizována za významné podpory statutárního města Chomutova a z reakce dětí i pedagogů víme, že se jim moc líbila a že jí určitě v budoucnu zopakujeme.

Za realizační tým Jana Pézrová