Naše děti obdarovaly příjemným představením s příběhem a písničkou i babičky v Pečovatelském domě Merkur. Rozzářené oči babiček, úsměv na tváři, nejedno oko bylo zalité slzou – to byl krásný dárek, který děti předaly. 

A květen je také ve znamení celé rodiny. Ani naše školka nezůstala pozadu a čtvrteční odpoledne jsme věnovali sportovním i vědomostním aktivitám, které byly připravené pro děti a jejich rodiče. Paní kuchařky předávaly dětem kartičky pro plnění úkolů, kam děti dostávaly razítkové obrázky. Po zaplnění kartičky opět k paní kuchařkám pro odměnu. A co byla odměna? Tvarohový koláč pro děti a ochutnávka pomazánek pro rodiče, aby ochutnali, jak zdravě a chutně se děti ve školce stravují. 

A jaká stanoviště byla připravená? Jízda trakařem, kdy dítě je trakař a rodič vodič, míček přenášený na tyčkách, které rodič drží společně se svým dítětem, koulení velkých míčů k metě, navigace dítěte podle plánku, na jehož konci je obrázek a je potřeba vyhodnotit, co je na obrázku špatně, skok po jedné noze, běh s otočkou, postřehová hra s otiskem ruky, lovení rybiček, sestavování puzzlí, skládání pohádek – posloupnost děje, prohazovadlo, hra s víčky – sestavování podle předlohy a poznávání barev.  

Aktivit bylo hodně. Děti i rodiče sportovali a plnili úkoly s radostí, úsměvem a hlavně společně, to je přece to nejdůležitější. Odpoledne umocněné sluníčkem bylo opravdu příjemné. 

Je potřeba poděkovat všem zaměstnancům MŠ Abeceda, protože každý svým dílem přispěl k tomu, že odpoledne bylo zdařilé.  

Nadězda Randáčková - zástupkyně ředitelky MŠ Blatenská Chomutov