Jen typ vozu bude letos jiný, přijede Ikarus 280, zvaný čabajka nebo také Maďar. Mnozí si určitě vzpomenou, jak tyto autobusy v minulosti duněly v řadě za sebou nahoru na Březeneckou nebo naopak dolů k VTŽ a železárnám, nacpané k prasknutí na linkách 7, 12 a 13, či snad později na jedničce ke Globusu. Vždy zahaleny mohutným kouřem z výfuků a doprovázeny patřičným řevem motorů.

Pokud si chcete pro světýlko zajít do tohoto historického autobusu, nebo se jen podívat na krásně zrenovované a ozdobené vozidlo, máte na výběr mezi několika místy:

Písečná, zdr. středisko – směr Jirkov 16.03 – 16.13
Zahradní II 16.15 – 16.20
Kamenná 16.22 – 16.27
Kundratická 16.32 – 16.42
Blatenská, Severka směr Okály 16.50 – 16.55
Havlíčkova, skautské klubovny, ZŠ Duhová cesta 17.00 – 17.15
Autobusové nádraží Chomutov 17.21 – 17.30
Městské divadlo 17.35 – 17.45 hodin

Upozorňujeme, že nebude bohužel možné se autobusem svézt, přepravuje pouze organizátory akce. Není však problém si jej při zastávkách prohlédnout i zevnitř.

Světýlko můžete od skautů také získat na dvou stabilních stanovištích. První je v parku u Městského divadla ve skautské podsadě, otevřené od 15.00 do 18.00 hodin. Druhým místem jsou skautské klubovny v Havlíčkově ulici, kde bude před budovou stan od 16.45 do 18.00 hodin.

Letošní novinkou je nabídka zavezení světýlka i do okolních blízkých obcí, kam pojede Betlémský mikrobus. Obcemi v okolí Chomutova bude projíždět takto:
Otvice 16.10
Údlice, u kostela 16.28
Droužkovice 16.46
Spořice 17.04
Černovice, náves – točna MHD 17.27 hodin

Pobyt mikrobusu v jednotlivých zastávkách bude 10 minut, pouze ve Spořicích o 5 minut déle. Místa zastavení v jednotlivých obcích se občané dozvědí na jejich obecním úřadě. Zájemcům o světýlko doporučujeme přinést si vlastní lucerničku nebo svíčku, kdo nebude mít, dostane od skautů svíčku v kelímku. Akce se uskuteční za finanční podpory statutárního města Chomutov.

A jedna dobrá zpráva pro zájemce o svezení v autobusu. Od 18. hodiny bude jako Adventní autobus konat okružní adventní jízdy po Chomutově. Jízdné je 50 korun.


Zbyněk Nejezchleba – Skautské středisko Český lev Chomutov