Nemocnice Kadaň má dvě Transfuzní odběrová centra. Jedno se nachází přímo v prvním patře polikliniky v Kadani a druhé v žatecké nemocnici. Jedním z úkolů našich Transfuzních odběrových center je neustálé hledání nových a nových dárců. Je to úkol nelehký.

Vedoucí Oddělení klinické biologie, hematologie a imunologie Nemocnice Kadaň Mgr. Ondřej Hejnar a jeho tým však patří mezi neúnavné hledače dárců krve a tak se v pondělí 13. a ve středu 15. listopadu stalo, že vojáci žatecké 4. brigády rychlého nasazení a 41. mechanizovaného praporu generála Josefa Malého přišli do Transfuzního odběrového centra kadaňské nemocnice v Žatci a dobrovolně darovali téměř 30 litrů této cenné tekutiny.

Místo uhelných elektráren malé jaderné reaktory. Upozorňují na to studenti.
Místo uhelných elektráren malé jaderné reaktory. Upozorňují na to studenti

Tato krev pomůže pacientům nejen v naší nemocnici, ale posílá se i do Motolské nemocnice, Nemocnice Na Homolce, Nemocnice Na Bulovce nebo do Královských Vinohrad, kde bude využita každá kapka z tohoto dvoudenního odběrového maratónu.

Vojákům 4. brigády rychlého nasazení a 41. mechanizovaného praporu generála Josefa Malého tímto moc děkujeme. Neustále totiž dokazují, že pomoc vlasti pro ně není jen obrana národa ve válečných konfliktech, ale v neposlední řadě i ochraně životů nás všech. A tím darování krve rozhodně je.

Karolína Odlasová
Nemocnice Kadaň