Nagyová žije přes 30 let v Německu, ale stále pracuje pro české i slovenské filmaře. Sama je tváří celostátního projektu Objevuj památky s princeznou Arabelou, který probíhá ve spolupráci s Asociací nestátních otevřených památek (ANOPA). Spolu s autorem projektu Petrem Lukasem a majitelem zámku Poláky Milošem Dempírem navštívili turisty oblíbený severočeský zámek v rámci své cesty po našem regionu. Jejich cílem byla především propagace nestátních památek, jejichž možnosti za těmi státními stále lehce pokulhávají.

„Hrady, zámky a další památky mám velmi ráda. Přemýšlím, kdo se tady v minulosti procházel, kdo tu seděl a kochal se stejně jako já. Byla jsem překvapena atraktivitou památek v Ústeckém kraji a všechny, kteří je zatím neznají, zvu k jejich návštěvě,“ uvedla Jana Nagyová. „Velmi ráda jsem podpořila povědomí o památkách i aktuálních výstavách v Ústeckém kraji, z nichž některé na svoje znovuzrození zatím čekají. Svojí přítomností jsem doufám alespoň trochu napomohla k jejich zviditelnění,“ doplnila představitelka legendární princezny Arabely.

Za velkého potlesku Jana Nagyová otevřela i první hudební zámecký pátek, v zámecké restauraci si pochutnala na výborné kachně se slovy „takhle ji umí udělat jen v Čechách!“ a využila možnosti večerní komentované prohlídky. Ocenila zapojení zámku i jeho návštěvníků do projektu Objevuj památky, který zajímavě propaguje začleněné památky nejen na svém webu www.objevujpamatky.cz, ale i v rámci dalších probíhajících akcí.

Zámek Červený Hrádek s potěšením zve návštěvníky k zajímavým, letos rozšířeným prohlídkám, protože … kde jinde mají takové štěstí, že se nedávno v komnatách procházela opravdová princezna?

Hana Zvalová – Zámek Červený Hrádek