Na vernisáži byli vyhlášeni a odměněni absolutní vítězové z řad mateřských škol a z řad I. stupně základních škol, kteří vzešli z hodnocení. K úvodnímu slovu vyzval ředitel Chomutovské knihovny Mgr. Bedřich Fryč, coby moderátor akce, manažerku Svazku Ing. Lenku Kynčilovou a také zástupkyni z řad obcí starostku obce Bílence Mgr. Petru Kubánikovou.

Vítězové vernisáže

Malí umělci z Chomutovska vystavují

Mateřské školy

  1. místo Anežka Lísnerová, MŠ Vrskmaň
  2. místo třída "Moudré sovy", MŠ Údlice
  3. místo David Kunc, MŠ Jiráskova

Základní školy

  1. místo Eliška Lísnerová, ZŠ Studentská
  2. místo Kateřina Kubániková, ZŠ Údlice
  3. místo Jakub Bardovcy, ZŠ Spořice

Pro děti i jejich doprovod bylo přichystáno zábavné dopoledne. O program se postaraly dětičky z MŠ Málkov - Zelená se svým úžasným indiánským tancem, dále žáci ze sborečku Lísteček ze ZŠ 17. listopadu, Chomutov s pěveckým vystoupením, které nás zavedlo na všech „Sedm kontinentů“ a na závěr dvě nadané zpěvačky ze ZŠ Hornická, Chomutov, Elena Petrišková zpívala písničku Kolemjdoucí, Daniela Cnotová zpívala Nechte zvony znít.

Skvělý catering zajistil pan Vít Pichlík z Března. Velice nás těší vysoká účast, do soutěže se přihlásilo 40 školských zařízení, skoro 2 tisíce dětí. Bylo krásné sledovat pozitivní ohlasy přímo na vernisáži i po shlédnutí celé výstavy. Už teď se těšíme, co nám nadělí příští rok.

Navštivte výstavu všech dětských prací, která je umístěna v Chomutovské knihovně v dětském oddělení a bude na vás čekat celé letní prázdniny.

Gabriela Rousková

Mohlo by vás zajímat: Kříž za Romea a Julii ze Sudet: Na Chomutovsku obnovili památník nešťastné lásky

V Hošnicích mají nový parčík a pomník, který připomíní tragickou lásku. | Video: Deník/ Miroslava Šebestová