„Komunikaci, nejen na sociálních sítích, věnujeme v posledních letech zvýšenou pozornost. Ocenění je odměnou pro všechny, kteří se na správě těchto kanálů podílí a také výzvou, abychom v započaté práci pokračovali a dál komunikaci posouvali na vyšší úroveň,” říká náměstek primátora David Dinda.

Soutěž Zlatý lajk vyhlašuje a organizuje nezávislý spolek Kvalikom, který se zaměřuje na efektivitu komunikace veřejné správy s veřejností, vyhlašuje také další soutěže a objektivně hodnotí například radniční zpravodaje vydávané českými obcemi. Chomutov soutěžil v kategorii měst nad deset tisíc obyvatel a postoupil z prvního místa v okresním i krajském kolem do kola celorepublikového, kde byl spolu s dalšími pětadvaceti městy hodnocen odbornou porotu, která je složena z expertů daného odvětví.

Největší pochvalu dostal Chomutov za tvorbu videí. „Chomutovská stránka porotu zaujala zejména dlouhodobě skvělou prací s videi. S nimi je pracováno perfektně, zlepšit se toho mnoho nedá. Grafické prvky sladěné s logem a fontem, které město používá. Záběry jsou velmi kvalitní, střih je skvělý, volená hudba není rušivá. Přesně tento typ videí od měst očekáváme,“ píše odborná porota společnosti Kvalikom.

Oceněna byla ale také formulace textů. „Výborná práce s textem. Příspěvky jsou psány odlehčenou formou, nejsou typicky úřední a strohé, naopak se přizpůsobují tomu, že jsou vkládány na sociální síť, kde je potřeba uživatele zaujmout a neunavit dlouhými bloky textů. Chomutov se nebojí pracovat s hashtagy, emoji ikonkami, které opticky zatraktivňují texty a opticky je rozdělují, ale zároveň není nic přehnané a rušivé. Celkově je k stránce přistupováno aktivně a s nadšením… Je to jedna z nejlepších ukázek moderní komunikace s obyvateli města,“ zakončila hodnocení porota. Celé hodnocení si můžete přečíst tady.

Facebookový profil Město Chomutov byl založen v roce 2015 a je spravován odborem vnějších vztahů chomutovského magistrátu. V průběhu téměř pěti let nasbíral více než pět tisíc fanoušků, čímž se stal nejsledovanější moderní platformou města. Každý den Vám přináší informace nejen o dění ve městě, ale také zajímavé tipy či fotodokumentaci akcí. Chomutov ale naleznete také na Instagramu, který je zásobován úžasnými fotografiemi našeho dvorního fotografa.

Denisa Špeilová - tisková mluvčí statutárního města Chomutova