V kulturním sále obce se topilo již od časného rána pěkně po staru, neboť o teplo se zde mohou postarat jen dvoje kamna. Ve čtyři odpoledne bylo vytopeno a připraveno. Z autobusu a osobních aut začali vylézat zpěváci a muzikanti, značně překvapení zdejší bohatou sněhovou nabídkou. Začala generálka. Ještě trochu ladění nástrojů a už se ozývají první tóny mše, která k našim Vánocům neodmyslitelně patří. 

V půl šesté končí generální zkouška a to už se začínají trousit první návštěvníci koncertu. Jako naschvál v tu chvíli zhasne celé náměstí a všichni kdo přicházejí musí najít cestu v naprosté tmě - prostě porucha. Naštěstí návštěvníky čeká na sále občerstvení v podobě svařeného vína a čaje. S rumem, či bez rumu. 
Kulturní dům naštěstí svítí. Bůh je nám evidentně alespoň trochu nakloněn. 

Chomutovské Vánoce v Městském parku.
OBRAZEM: Chomutovské Vánoce opět svátečně vyzdobily park a nabídly stánky

Těsně před šestou jsou sál a všechny židle zaplněny, dokonce musí někteří návštěvníci stát. Organizátoru této akce se konečně ulevilo, protože jediné čeho se bál, bylo naplnění tohoto koncertu.

Všichni jsou nachystaní a přichází pan dirigent Miroslav Šulc. Mávne jeden takt dopředu, aby hudebníci věděli kdy a jak rychle začít a už se linou navýsost krásné tóny varhan, houslí, kontrabasu, trubek a do toho všeho spustí andělský chór zpěváků… Vánoce pro mnohé z nás opravdu začaly. 

Po 45 minutách se ozve opravdu krásný, neutuchající potlesk, který potěší každého hudebníka. Lidé dokonce vstávají a dožadují se nějakého přídavku. Pan dirigent po domluvě s hudebníky odmávne ještě jednou Gloria in excelsis deo (Sláva na výsostech Bohu) a poté se ozve Narodil se Kristus Pán. Dojemně zpívají všichni přítomní v sále kulturního domu.

Pomalu se začínají lidé rozcházet do svých domovů a zdá se, že jsou si letos zase trochu blíže. 

Petr Suchopárek