K jaru patří i velikonoční svátky, na které jsme se skoro celý březen připravovali. Malování papírových i vyfouknutých vajíček, sázení kytiček a povídání si o tom, co všechno kytičky potřebují. Práce s papírem – lepení, stříhání, trhání, kreslení i skládání, při těchto činnostech si zdokonalujeme jemnou motoriku.

A co takhle počítání, přiřazování a třídění vajíček? Tímto si ověřujeme matematické dovednosti. No a samozřejmě povídání si o velikonočních tradicích, nacvičování velikonočních říkanek i písniček. Nemůžeme zapomenout ani na pohyb, který hlavně venku nám všem svědčí.

Když jsme zmínili Velikonoce, tak ty byly v naší školce pěkně voňavé. Že nevíte, jak to že voňavé? Protože byly hlavně perníkové. Zdobili jsme perníčky bílkovou polevou na třídě, u babiček v Pečovatelském domě Merkur, které jsme obdarovali hlavně svou přítomností a zpříjemnili jsme jim předvelikonoční dopoledne, a také s rodiči na perníkové dílničce ve školce.

Práce s bílkovou hmotou byla zajímavá a moc nás bavila. Nikdo se zdobení nebál, všechny perníčky byly povedené a hlavně dobré. 

Na Velikonoce se moc těšíme, že prožijeme společně se svými blízkými prosluněné a pohodové dny. I vám všem přejeme krásné, příjemné a pohodové Velikonoce.