Jedinečné spojení hudby, tvořivosti místních umělců a zajímavých informací o autismu na jednom místě si klade za cíl zvýšení povědomí veřejnosti o tomto handicapu.

Festival návštěvníky láká nejen na alternativní a zábavné formy informací o autismu, ale i výstavu obrazů zdejších malířů či zajímavá jména z českého hudebního prostředí. Vystoupí například kapely Molly the Bloom, Lake Stopper či pražský písničkář Michal Strnad, spolupracující například s Lenkou Dusilovou a Bárou Polákovou.

Nově je do programu zařazen i open mic, každý návštěvník bude mít tedy možnost a příležitost přispět svým uměním v jakékoliv podobě, ať už hudebně, nebo přednesem svých básní či stand-up výstupem, a tímto gestem tak podpořit projekt.

Děti ze třídy E MŠ Blatenská Abeceda navštívily chomutovskou střední zdravotnickou školu
Abeceda na návštěvě: Děti z MŠ Blatenská poznaly zdravotnickou školu

Další novinkou letošního ročníku jsou příběhy dětí potýkajících se s autismem a jejich pečujících rodičů z Chomutova a okolí. Návštěvníci si na místě budou moci přečíst informace o jejich životních cestách, také dostanou k dispozici propagační materiály organizací pomáhajících lidem s autismem, které se rozhodly s projektem Autismusic spolupracovat.

„Prapůvod této akce jsou moji sourozenci – autisti. V průběhu jejich života jsem se setkávala s mnoha reakcemi veřejnosti na jejich chování a většina jich byla negativních. Řekla jsem si tedy, proč neudělat něco pro to, aby se to zlepšilo? Svět autismu je ve skutečnosti velmi inspirující a mnoha ohledech fascinující,“ říká organizátorka festivalu Monika Pekárková.

Beneficí k lepšímu životu

Organizátoři se již první ročníku tohoto festivalu rozhodli pro benefici a letos to nebude jinak. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude darován chomutovské Základní škole speciální a mateřské škole Palachova, kterou navštěvují i žáci s poruchami autistického spektra. Festival se finančně rozhodlo podpořit například Město Chomutov nebo senátor za okres Chomutov pan Přemysl Rabas.

Přijďte se pobavit a zároveň podpořit dobrou věc a získat nové informace ze světa autismu.

Více o akci se dozvíte na stránce www.facebook.com/autismusicfest.

(mp)